Ваш успіх - наше покликання

м. Київ

вул. Верховинна, 36-А

офіс 207

Пн-Пт: 9:00-18:00

+38 044 339 94 88

Новое время бизнес

23.10.2018 Ми в ЗМІ: Навіщо команді потрібен лідер змін? Яким він повинен бути? І чому важливо проводити зміни не тільки за допомогою внутрішніх ресурсів, а з залученими експертами – аутсорсинговими компаніями? Генеральний директор компанії “Група Фінансових Рішень” Любов Цимбал поділилася своїм баченням теми на порталі Новий Час. Бізнес

Навіщо команді потрібен лідер змін 

Великий підприємець минулого століття Джек Уелч, який 20 років очолював General Electric, говорив: “Коли швидкість зовнішніх змін перевищує швидкість внутрішніх, організація припиняє своє існування”.І дійсно, чим швидше трансформується світ, тим швидше компанії повинні адаптуватися до подій навколо. Пам’ятайте, не так давно проводився аналіз компаній зі списку Fortune 500, починаючи з 1955 року? Виявилося, що лише 12% компаній зі списку все ще працюють, а ось 26% з них тільки за 2016 рік покинули його.Багато бізнесів проводять зміни вже не просто з метою процвітання, а для того, щоб вижити в нинішніх умовах глобальної трансформації. Це факт. А як же компанії, які активно здійснюють процес змін? Тут теж існує певна проблематика. Такі бізнеси генерують відмінні інноваційні ідеї, але біда в тому, що часто немає фахівців, які можуть їх реалізувати на всі 100%. Що робити в таких випадках? Наймати нових співробітників? Не завжди для реалізації одного проекту це фінансово доцільно. Так проекти або стають не успішними (в разі, якщо вони все ж починаються), або просто залишаються на папері.У таких випадках я пропоную звертатися до аутсорсингових компаній, які допоможуть сформувати команду фахівців на проект і “підстрахують” лідера змін, який обов’язково повинен бути всередині компанії – “своя людина”. Зазвичай його називають лідером змін, і саме він грає головну роль в цьому процесі.Чому вкрай необхідно в такі складні проекти залучати зовнішню команду? Як мінімум тому, що сторонні експерти можуть об’єктивно оцінити ризики, супроводжувати і контролювати впровадження проекту змін, не відволікатися на інші завдання. А в цей час співробітники всередині бізнесу займаються операційною роботою, своїми завданнями, і проект має шанси бути реалізованим вчасно. Що і потрібно отримати в результаті.Повернемося до нових лідерів змін. Якими ж якостями вони повинні володіти, щоб змінити бізнес в кращу сторону? 

Сміливість 

Лідери змін не бояться змінювати існуючу систему і руйнувати порядок речей. “Тільки завдяки експериментам і новим сміливим рішенням компанія може не боятися, що втратить свої позиції на ринку і стане застарілою”, – сказав Джефф Безос, засновник Amazon.com. Крім основного бізнесу, його компанія Blue Origin розвиває космічний туризм, поступово наближаючи Безоса до колонізації космосу.

Візіонерство

Справжній лідер змін бачить картину майбутнього і може дохідливо описати її, щоб члени його команди зрозуміли, про що йдеться. Він не спекулює вигаданими історіями, не дає порожніх обіцянок, він знає, куди і як йти, яким інструментарієм і ресурсами оперувати. На досвіді реалізованих проектів нашою компанією ми бачили, наскільки важливо говорити на одній мові з командою, де кожен розуміє свою роль і завдання, а також бачить кінцевий результат роботи. Завдання лідера змін – донести це на початковому етапі і переконатися, що все розуміють свою місію в проекті. 

Швидкість 

Зміни сьогодні – це про швидкість, а не про роздуми і фантазії. Чим швидше ти змінюєшся, тим більше у тебе шансів залишитися на ринку. Засновник Facebook Марк Цукерберг вважає своєю перевагою те, що, навіть не маючи достатніх знань, він просто створив свій проект, а потім почав думати, як його вдосконалити. “Рухайтеся швидко і ламайте все навколо. Якщо ви нічого не ламаєте, значить, рухаєтеся недостатньо швидко. Швидкий рух дозволяє нам створювати більше і вчитися швидше”, – вважає Цукерберг.

Право на помилки 

Лідер змін може визнати власні помилки і зробити з них уроки. При цьому він дає право на помилки і тим, хто з ним в команді. Єдина умова – швидко виправити їх і рухатися далі. “Щоб зробити щось важливе, треба подолати страх провалу”, – сказав один із засновників Google Ларрі Пейдж. Нові лідери готові ризикувати заради яскравої ідеї, не боячись зробити помилку. 

Стресостійкість 

Лідер змін здатний генерувати ідеї, керувати людьми, проводити зміни в складних, невизначених і неоднозначних умовах. Навіть коли всі говорять, що ця ідея божевільна, нічого не вийде, не в той час і не в тому місці і так далі. Згадаймо Елона Маска з його “шаленої” ідеєю транспорту майбутнього. У серпні 2013 року він опублікував статтю під заголовком Hyperloop Alpha, де виклав своє бачення транспорту майбутнього. Багато скептиків тоді крутили пальцем біля скроні і висміювали Маска. Що ми бачимо сьогодні?На початку 2018 року його компанія продемонструвала в ОАЕ прототип пасажирської кабіни, розробленої у співпраці з департаментом транспорту Дубая. А влітку цього року було укладено угоду на будівництво першої швидкісної системи Hyperloop в Китаї.

Командний гравець 

Залучення тільки кращих фахівців у своїй сфері діяльності – під таким гаслом працюють нові лідери змін. Вони не готові витрачати час на напівзаходи. Згадуємо про залучення зовнішніх команд, які реалізували не один подібний проект змін і мають глибоку експертизу в цій сфері. При цьому лідери змін – не роботи, які тільки те й роблять, що працюють 24/7. Це в першу чергу люди з високим рівнем емоційного інтелекту. Наприклад, гендиректор Apple Тім Кук приділяє особливу увагу неформальному спілкуванню: любить обідати в кафе зі співробітниками в невимушеній обстановці. Так він створює внутрішню культуру довіри в компанії, де всі рівні. “Нам потрібно прагнути до ринку, на якому живуть люди, а не просто продаються продукти. Це робить Apple чарівним місцем, де по-справжньому розумні люди хочуть працювати, і не просто працювати, а перебувати на кращій роботі в їх житті”, – вважає генеральний директор Apple.Зміни завжди даються нелегко, але маючи в команді такого лідера, повірте, це полегшить процес трансформації і допоможе бізнесу адаптуватися до умов зовнішнього середовища з її погрозами і новими можливостями.

Ознайомитися з матеріалом можна за посиланням.

  Контакти

  • ТОВ «Група Фінансових Рішень»
  • вул. Верховинна,  36-A, оф. 207
  • Київ, Україна, 03115
  • +38 044 339 94 88
  • info@fsg.ua